Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İlk ölüm

İlk ölüm

haber haber - - 2 dk okuma süresi
15 0

Bolu’da içme suyu zehirlenmesinde bir kişi hayatını kaybetti.

Bayram ziyareti için geldiği Yuva köyünde içme suyundan zehirlenen 49 yaşındaki Eyüp Ertem ishal ve mide bulantısı şikayetiyle hastaneye başvurdu.

Ankara Şehir Hastanesi’ne sevk edilen Ertem, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Konuyla ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da bir açıklama yaparak son duruma ilişkin bilgi verdi. Koca’nın açıklamasına göre olaydan etkilenenlerin sayısı 123’e yükseldi.

Koca, 17’si yoğun bakımda olmak üzere 54 kişinin tedavisinin devam ettiğini söyledi.

Bolu Çaydurt Yuva Köyü bölgesinde içme suyundan etkilenen ve Ankara Şehir Hastanesinde tedavi gören bir vatandaşımızı kaybettik. Üzüntümüz büyük. Olaydan etkilenenlerin toplam sayısı 123. On yedisi yoğun bakımda olmak üzere, 54 kişinin tedavisi devam ediyor.

Zehirlenmelere neyin neden olduğu konusunda farklı iddialar var. Kurban atıklarının şebeye karışarak zehirlenmelere neden olduğu ileri sürülüyor. Diğer bir iddia ise önceki günlerde meydana gelen sel sularının içme suyuna karışması.

Öte yandan köyün içme suyunu karşılayan kaynaklarda temizlik ve ilaçlama çalışması yapıldı. Su deposunun paslanan boru sistemi değiştirildi. 400 hanelik köye kontrollü olarak su verilmeye başlandı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir