Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. ICON (ICX) Nedir? Ne şekilde Alınır? Analiz ve Yorum  

ICON (ICX) Nedir? Ne şekilde Alınır? Analiz ve Yorum  

haber haber - - 3 dk okuma süresi
16 0

ICON (ICX) Nedir? Ne şekilde Alınır? Analiz ve Yorum  

Blockchain teknolojisi, eşler arası ilişkiler ve ademi merkeziyetçilik kavramlarını hiç olmadığı denli kolay hale getirdi. Sosyal, maddi ve politik sistemleri yeni bir biçimde görmemiz için bize meydan okudu. Blockchain yardımıyla küresel köy kavramı bile artık daha çok kişinin tecrübe edebileceği bir şey. Fakat bütün bu imkânlara rağmen, blockchain performans, erişilebilirlik ve kullanım basitliği açısından limitli, hala nazaran genç bir teknolojidir. Buna ek olarak Binance referans kodu alınarak kullanmak içinde oldukça önemli bir konu olmaktadır. Bu durum yeni kullanıcılar için oldukça önemli bir konudur.

ICON Ne Demektir?

ICON, “dünyanın en geniş çaplı merkezi olmayan bir server yaratarak” “dünyaya hiper ile donatmayı” gayeliyen Kore merkezli bir blok zinciri çerçevesi olmaktadır. Bunu başarmak için ICON, tarafsız blok zincirlerinin “ICON Cumhuriyeti” oluşturmak için birbirleriyle yakınlaşmasına ve etkileşime girmesine izin verecek kocaman bir platform oluşturmayı planlıyor. Bu sayede kripto para nasıl alınır sorusunun en net cevaplarından biri ICON olmaktadır.

Amaç, akademiden finansa, ticaretten güvenliğe, sigortadan, sağlığa ve daha birçok sektördeki oyuncuların tek bir ağ üstünde yan yana bulunabileceği bir platform gerçekleştirmektir. ICON şirketinin sözleriyle, büyük fikir “kitlelerin manasını tekrar biçimlendirerek ve bu çeşit kitleleri birbirlerine bağdaştırarak yepyeni bir dünya yaratarak yeni merkeze bağlılık çağını başlatmaktır.

Bugün kitleler, genelde sosyal ve politik işlevselliğiyle tanımlanır ve dünya ulusları kısmından saptanan mali sınırlarla limitlidir. ICON vasıtasıyla kitleler, geleneksel mali sistemin ötesine geçebilir ve geleneksel mali sistemden özgürleşebilir ve öbür kitlelerle sürtünmesiz değer alışverişini desteklenebilir ve sonuç olarak toplumun en yüksek toplam yarar ile neticelenebilir.”

ICON Ne Biçimde İşlemektedir? 

ICON, ICON Cumhuriyeti olarak adlandırdığı şey vasıtasıyla bir blockchain grupları ekosistemini bir araya getirmek için ‘loopchain’ olarak bilinmekte olan bir konsept kullanır. ICON Cumhuriyeti, değişik ve tarafsız blok zinciri kitlelerini birbirlerine bağlar.

Bu, Topluluk Temsilcileri vasıtasıyla yapılmaktadır. ICON cumhuriyeti bütünlük zinciri “Nexus” olarak tanımlanır. C-Reps, grupların “bağ” ile etkileşime girdiği portallar gibi olmaktadır. Her blok zinciri kitlesinin Nexus ile ne şekilde etkileşime girdiğini belirleyen bir seri kural vardır, “Blockchain İletim Protokolü (BTP)”. Kripto para alım satımı ve bağdaşma işlemleri bu ana kurala bağlıdır.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir