Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan Malmüdürlüklerine Yeniden Yapılandırma

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan Malmüdürlüklerine Yeniden Yapılandırma

haber haber - - 1 dk okuma süresi
32 0

Bakan Şimşek, 300 Malmüdürlüğünün Kapatılacağını Duyurdu

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Cumhurbaşkanı Genelgesi kapsamında tasarruf tedbirlerine yönelik olarak Bakanlığa bağlı malmüdürlüklerinin yeniden yapılandırılması talimatını verdi. Şimşek, bu kapsamda ilk aşamada 100, ikinci aşamada da 200 olmak üzere toplamda 300 malmüdürlüğünün kapatılacağını açıkladı.

Tasarruf ve Verimlilik Hedefleniyor

Bakan Şimşek, malmüdürlüklerinin kapatılmasının kamuda tasarruf ve verimlilik çalışmaları kapsamında olduğunu belirterek, hizmet kalitesinin artırılması, teknolojik dönüşüm, dijitalleşme, personel ve iş gücü yönetimi gibi hedeflerin amaçlandığını vurguladı.

Kaynakların Verimli Kullanılması Hedefleniyor

Yapılan düzenleme ile taşra teşkilatlarına tahsis edilen kaynaklarda önemli bir tasarruf sağlanacağına dikkat çeken Şimşek, kaynakların daha verimli kullanılacağını ve gereksiz harcamaların önleneceğini dile getirdi. Bu sayede hizmet kalitesinin artırılmasının hedeflendiğini ifade etti.

Bakan Şimşek, malmüdürlüklerinin kapatılmasıyla kamu hizmetlerinde aksama olmayacağını ve vatandaşlara sunulan hizmet kalitesinin daha da yükseleceğini belirtti.

İlgili Yazılar