Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek Vergi İhbarlarında Yeni Kanallar Açtı

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek Vergi İhbarlarında Yeni Kanallar Açtı

haber haber - - 2 dk okuma süresi
37 0

Bakan Şimşek Vergi İhbarlarına Yeni Bir Soluk Getirdi

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gelir İdaresi Başkanlığının (GİB) vergi kayıp ve kaçağıyla mücadelesine destek olmak amacıyla yeni ihbar kanallarını devreye aldı. Vatandaşların vergi ihbarlarını daha kolay yapabilmeleri için yapılan bu girişimle ilgili açıklamalarda bulundu.

WhatsApp, BİP, X ve Instagram Üzerinden Vergi İhbarı Yapılabilecek

Gelir İdaresi Başkanlığı, internet sitesinde duyurduğu yenilikle vatandaşlara, vergi ihbarlarını WhatsApp, BİP, X ve Instagram gibi platformlardan yapma imkanı tanıdı. BİP Vergi İhbarı Servisi, X ve Instagram hesapları üzerinden “gibihbar” kullanıcı adıyla Direkt Mesaj yoluyla ihbar alacaklar.

Vergi kaçakçılığıyla ilgili konularda vatandaşlar, düşük KDV oranı uygulaması, sahte belge kullanımı, kira gelirinin beyan edilmemesi gibi konuları bahsederek ihbarda bulunabilecekler.

VİMER İhbar Hattı (189) 7/24 Hizmet Vermeye Başladı

Vergi denetimleri hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, VİMER ihbar hattını (189) arayarak veya GİB’in resmi web sitesi üzerinden vergi ihbarı bölümünden kayıt oluşturarak ihbarda bulunabilecekler. Bakan Şimşek, vergi kayıp ve kaçağıyla mücadelede vatandaşların desteğinin önemine vurgu yaptı.

İlgili Yazılar