Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Göğüs Estetik Yöntemleri Nelerdir?

Göğüs Estetik Yöntemleri Nelerdir?

haber haber - - 6 dk okuma süresi
32 0

Göğüs Estetik Yöntemleri Nelerdir?

Meme büyütme ameliyatı küçük memeleri büyütmek, iki meme arasındaki oranı sağlamak ve vücut ölçülerine göre en uygun meme boyutunu oluşturmak için yapılır. Uygun meme büyütme fiyatları için klinik uzman hekimler ile iletişime geçebilirsiniz.

Küçük, asimetrik veya sarkık göğüsler yıllar geçtikçe hamilelik, emzirme, yerçekimi gibi faktörler nedeniyle elastikiyetini kaybeder ve bu nedenle meme büyütme fiyatları hastalar tarafından merak edilir. Dış etkenler sonucu olarak memenin şekli kötüleşir, yumuşamaya ve sarkmaya başlar. Bu gibi durumlar günümüzde meme estetiği ile kolayca çözüme kavuşmaktadır. Uygun meme büyütme fiyatlarıbu konudaki talebi daha da artırmaktadır.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Meme büyütme ameliyatı, anestezinin sorun teşkil etmeyeceği, genel sağlık durumu iyi, silikon malzeme ve ameliyata engel olmayan kadınlara yapılabilir.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Silikonlar memenin istenilen şekline ve boyutuna göre tasarlanır. Meme silikonu; yuvarlak, düz, su damlası gibi şekillerde üretilmektedir. Her türlü meme silikonunda farklı meme büyütme ölçüleri yapılır. Böylece istenilen boyutta istenilen görüntü elde edilebilir. Meme büyütme fiyatları kullanılan yönteme göre değişiklik gösterir.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Ameliyattan önce aşağıdaki noktalara dikkat edilmelidir:

  • Sigara ve alkol içmeyi bırakmalısınız.
  • Antikoagülanlar 24 saat içinde kesilmelidir. (aspirin gibi)
  • 40 yaşın altındaki hastalar için ultrason, 40 yaşın üzerindeki hastalar için mamografi şiddetle tavsiye edilir.
  • Ameliyattan 8 saat önce sıvı ve katı yiyecekler kesilmelidir.
  • Ayrıca hasta tansiyon ilacı alıyorsa ameliyat öncesi 1-2 yudum su ile ilaç alınabilir. Meme küçültme fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Meme Küçültme Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Ameliyat sonrası dönemde uyarıları dikkate almak çok önemlidir. Meme küçültme ameliyatından sonra özel bir bandaj takılması önerilir. Bu sütyen doktorun belirttiği süre boyunca kullanılmalıdır. Ameliyat sonrası bandajları bir süre periyodik olarak uygulamanız meme küçültme fiyatları açısından önemlidir. Çünkü hastane kalış süreniz fiyata etki eder.

Dikişleri germeyin. Kollarınızı yayarak ve yayarak egzersiz yapmayın. Ağrı kesici ve antibiyotik kullanımı öneriliyorsa bu ilaçlar ihmal edilmemelidir. Detaylı bilgi almak ve meme küçültme fiyatları hakkında fikir sahibi olmak için uzman hekimler ile iletişime geçebilirsiniz.

Meme Dikleştirme Nedir?

Göğüsleri sarkık ve deri fazlalığı olan her kadın meme dikleştirme ameliyatı olabilir. Bazı hastalar aşırı kilo verdikten sonra veya kilo verme ameliyatından sonra meme dikleştirme operasyonu geçirirler. Bazen asimetrik göğüsleri silikon protez kullanmadan düzeltmek için bu ameliyat tercih edilir.

Ancak birçok hastanın bu ameliyatı seçmesinin temel nedeni kilo alımı, hamilelik ve/veya emzirme sonrası doğal yerçekiminin olumsuz etkilerini ortadan kaldırmaktır. Uygun meme dikleştirme fiyatları bu hastalar için önerilir.

Meme Dikleştirme Kimlere Uygulanır?

Esasen bu cerrahi, bir estetik problemin (gevşekliğin) diğerine (iz) dönüştürülmesi olarak görülebilir. Bu nedenle bu operasyon herkes için uygun değildir. Meme sarkıklığınız orta düzeydeyse ve yara izlerinin sizi ciddi anlamda rahatsız edeceğini düşünüyorsanız bu ameliyatı yaptırmayın.

Ama ciddi derecede sarkık göğüsleriniz varsa bu ameliyat tam size göre olacaktır. Ameliyat sonunda istediğiniz büyüklükte sıkı göğüslere sahip olabilirsiniz. Uygun meme dikleştirme fiyatları ile uzmanlardan bilgi alabilirsiniz.

Meme Dikleştirme Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Meme dikleştirme ameliyatı yaklaşık bir saat sürer. Bir gün hastanede kalabilirsiniz. Meme dikleştirme operasyonu kas altı plan ile yapıldığında hastalar bir iki gün meme bölgesinde baskı hissedebilirler. Ancak gerginlik ve ağrı ilaçla durdurulabilecek düzeydedir.

Supramüsküler meme protezi kullanılıyorsa ağrı yok denecek kadar azdır. Kullanılan farklı yöntemlerde de neredeyse hiç görünür iz kalmaz. Ameliyattan sonraki üçüncü gün banyo yapabilir ve yaklaşık bir hafta içinde günlük rutininize dönebilirsiniz. Spor sutyeni yaklaşık bir ay giyilir, bu süre içinde ağır kaldırmaktan ve fiziksel aktiviteden kaçınılmalıdır.

Meme Dikleştirme Fiyatları

2022 meme dikleştirme fiyatlarıameliyatın içeriğine ve ameliyatta kullanılan malzemelere göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle her hasta için meme dikleştirme fiyatları farklıdır ve ön muayene olmadan rakam vermek zordur.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir