Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Gara şehidi Müslüm Altıntaş’ın babası: Demirtaş oğlu için gelen babayı dövdürdü

Gara şehidi Müslüm Altıntaş’ın babası: Demirtaş oğlu için gelen babayı dövdürdü

haber haber - - 5 dk okuma süresi
10 0

Şehit babası Şevket Altıntaş, PKK ve HDP iş birliği ile dağa kaçırılan çocuklar ile ailelerin yaşadıklarını anlattı.

Gara şehidi Müslüm Altıntaş’ın babası: Demirtaş oğlu için gelen babayı dövdürdü

‘Diyarbakır Annelerinden Dünyaya’ kitabının yazarı ve Gara Şehidi Müslüm Altıntaş’ın babası Şevket Altıntaş, PKK yüzünden zor zamanlar geçiren ailelerin hayatlarına değindi.

Altıntaş, 9 yaşındaki Hamza Adıyaman’ın, annesinin yanından eli ayağı ve ağzı bağlanarak kaçırıldığını, bir başka arkadaşının ise Selahattin Demirtaş’ın yanına oğlunu almak için gittiğinde darbedildiğini anlattı.

“USTACA YALAN SÖYLÜYORLAR”

PKK’nın ustaca yalan konuştuğunu ve kendisinin de zamanında bu yalanlara kandığını belirten Altıntaş, “Bunlar fevkalade yalan söylüyor, ustaca öyle sözler söylüyorlar ki adeta insanları hipnoz ediyorlar. Hani diyorlar ya onlara katılanlar için, ‘efendim bunlar aklı başında kişiler’ tabii burada çocukları söylemiyorum onlar ayrı çünkü daha 8-9 yaşındaki çocuğu kaçırıyorlar. Diyorlar ki aklı başında kandırılır mı? Biraz mantıklı konuşalım, mesela telefon dolandırıcıları koskoca profesörleri iki gün içinde kandırmıyor mu?

“DİYARBAKIR’A GİDİNCE ‘EYVAH’ DEDİM”

Oysa bunlar aylarca, yıllarca herhangi bir bireyi aldatmak için neler neler yapıyorlar. Yani insan aldanabilir değil mi? Bakın ben kendimi söylüyorum, ben dahi bunlara inandım. Bize o zamanlar dediler ki, ‘efendim biz vereceğiz ama muhatap bulamıyoruz’ ama ben aptallığıma yanayım ki bunlara inandım. Ne yazık ki Diyarbakır’a gidene kadar inandık ama Diyarbakır’a gidince oturma eylemine, biz küçük bir gruptuk olaylara daha dar bir pencereden bakıyorduk ama oraya gidip olayın boyutunu görünce ‘eyvah’ dedim.” ifadelerini kullandı.

Gara şehidi Müslüm Altıntaş’ın babası: Demirtaş oğlu için gelen babayı dövdürdü #1

CHP’Lİ DURSUN ÇİÇEK’E TEPKİ

Eski CHP Milletvekili Dursun Çiçek’in Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde HDP’ye bakanlık teklif edileceği sözlerini sert bir dille eleştiren Altıntaş, “Ben buradan halka sesleniyorum, devletinize Allah aşkına sahip çıkın. Muhalefete de bir şey demiyorum ama bir tanesi çıkıp diyor ki, bakanlıkta verebiliriz süslü cümlelerle ‘niye olmasın’ diyor. Niye mi olmasın? Niye mi olmasın? Hamza Adıyaman daha henüz 8 yaşında zorla kaçırılıyor bu çocuk siyah camlı arabanın içinde eli kolu, ağzı bağlı saklanıyor annesi arabanın yanına geliyor orada iki tane mahlukatı görüyor onlardanmış, ne bilsin kadın onlara diyor ki, böyle bir çocuk gördünüz mü? Onlar da tersliyorlar, kadın orada çocuğunu ararken arabaya binip kaçırıyorlar.” dedi.

Gara şehidinin babası, PKK-HDP gerçeğini anlattı

“DEMİRTAŞ OĞLU İÇİN GELEN BABAYI DÖVDÜRDÜ”

PKK’nın kaçırdığı çocuğunu almak için Selahattin Demirtaş’ın yanına giden ailenin darbedildiğini de anlatan Altıntaş, “Bir arkadaşım çocuğunu aramak için Selahattin Demirtaş ile konuşmaya gidiyor. Hani inanmış ya, zamanında oy vermiş ya, diyor ki Demirtaş’a çocuğum götürüldü, o da ‘çocuğun gönüllü gitti’ diyor. Ya, 15 yaşında arkadaş ne gönüllüsü ya, arkadaşım itiraz etmeye çalışınca bu defa darbediyorlar, eşinin yanında dipçikle arkadaşımın suratına vuruyorlar. Annesi diyor ki, bari ayakkabısını verin ona da hakaret ediyorlar. Bunu siyasetçiler bilmiyor mu? Vallahi de, billahi de senden benden kat kat daha iyi biliyor. Şimdi de tutmuşlar diyorlar ki bakanlıkta verebiliriz, oldu olacak Türkiye’nin tapusunu da verin.” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir