Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Fiber internet için yeni şirket

Fiber internet için yeni şirket

haber haber - - 2 dk okuma süresi
27 0

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yapılan son açıklamada, Türkiye’deki fiber altyapıya ilişkin kritik bilgiler verildi. Yerli ve milli 5G ağı için çalıştıklarını ifade eden Bakan Karaismailoğlu, ortak altyapı şirketi kurulabileceğine dikkat çekti.

Eğiste Hadimi Viyadüğünü incelemek amacıyla Konya’nın Hadim ilçesine giden ve açıklamalarda bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, fiber altyapı konusunda hem Türk Telekom’un hem de diğer operatör firmalarının birlikte hareket edebileceği “ortak şirkete” dikkat çekti.

Konya’nın Hadim ilçesinde yapımı devam eden Eğiste Hadimi Viyadüğünde konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 5G ve fiber internet için de önemli demeçler verdi. Bakan Karaismailoğlu’na göre, Türk Telekom’da yaşanan hisse değişikliği daha kolay hareket edilmesine fırsat tanıyacak.

Habertürk’de yer alan habere göre Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, mobil ve fiber altyapının birbirinden ayrılmasının doğru olacağını dile getirdi. 5G konusunda ise yerli ve milli bir adım atılacağına dikkat çeken Bakan Karaismailoğlu, dünyada bile 5G’nin henüz tartışma konusu olduğunun altını çizdi.

“Fiber internet altyapısı için ortak şirketin kurulması en önemli gündemlerimizden bir tanesi. Özellikle Türk Telekom’daki hisse yapısının değişmesinden sonra bu daha da kolaylaştı. Amacımız, ortak bir altyapı şirketi ve mobili birbirinden ayırıp, fiber altyapı ağımızı mümkün olduğu kadar genişletmek.”

Yerli ve milli şebeke kurmak için çalıştıklarını da dile getiren Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, 5G’ye geçişin “tek aşamalı” olmayabileceğini ifade etti. Bakan Karaismailoğlu’na göre kullanıcılar 5G altyapısını direkt hissetmeyecek olsa da, özellikle sanayi ve medikal gibi sektörlerde önemli bir seviye atlatacağını söyledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir