Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Sağlık
 4. »
 5. Evde Kan Alma

Evde Kan Alma

haber haber - - 5 dk okuma süresi
24 0

Evde Kan Alma

Genel kapsamda evde kan alma, evde sağlık ve bakım hizmetleri evde testlere dâhildir, kişinin hastaneye veya laboratuara gitmesine gerek yoktur, kan alma işlemleri tıp uzmanları tarafından yapılır. Kişinin bulunduğu yerde (ev, iş vb.) uzman hemşire kanın uygun koşullarda laboratuara teslim edilmesi ve sonuçların hasta ya da hasta yakını ile paylaşılması işlemidir.

Evde bakım ve evde kan alma ve evde gerekli sağlık ve bakım hizmetlerinin sağlanmasını içerir. Evde bakım hizmetleri, çeşitli sağlık sorunları olan kişilere, gerektiğinde hastane veya gündüz bakım ihtiyaçları için yardımcı olur.

Ayrıca evde kan alma kan örneği alınması, hastalığın evde tedavisine devam edilirken gerekli görüldüğünde kullanılabilecek bir işlemdir.

Evde Kan alma Kimlere Uygulanır?

Tüm hastalık grupları için tedavi gören kişilere kan alma hizmeti verilebilir. İlerleyen yaşı nedeniyle evinden çıkmak istemeyen veya sağlık kuruluşlarına ulaşamayanlar için de evde kan alımı organize edilmektedir. Kan tahlili ve tahlili, iş için olsun ya da olmasın, kan tahliline ihtiyacı olan ancak zamanı olmayan tüm adaylar için planlanabilir.

Evde Kan Alma Fiyatları

Evde kan alma hizmetimizden yararlanmak isteyen müşterilerimiz için evde kan testi (evden kan alma hizmeti), adresimizin şubelerimize olan uzaklığına bağlı olarak, evde kan alma ekibi tarafından yapılacaktır. Evin uzaklığına ve istenilen laboratuar test çeşitlerine göre değişmektedir.

Hormon Testi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Endokrin testi ise vücuttaki hormonların metabolizmasına göre kan veya idrar gibi vücut sıvılarının miktarının her hormon için ayrı ayrı ölçülmesine dayanan bir testtir.  Ayrıca tiroit hormon testi; tiroit bezinin işlevini değerlendirmek için tiroit bezini uyarmaktan sorumlu olan hipofiz bezinin tiroit uyarıcı hormonunun (TSH) triiyodotironin hormonu (T3) ile ölçülmesi esasına dayanır ve tiroksin (T4) tiroit bezi tarafından üretilir.

Eşey hormonu testi; kadın ve erkeklerde üreme fonksiyonlarını değerlendirmek için kullanılır.Böbrek üst bezleri: Her iki böbreğin üst kısmında yer alan adrenal bezlerden çeşitli görevlerde yer alan hormonlar üretilir.Hipofiz hormon testi; vücudun hormonal (endokrin) sistemini düzenlemekten sorumlu olan hipofiz bezi, vücut için önemli hormonlar üretir.Pankreas hormon testleri; pankreas, tüm vücudu kapsayan; burası aynı zamanda sindirim sistemini düzenlemeye yardımcı olan önemli hormonların üretim merkezidir.

Hormon Testi Neden İstenir?

Hormonal testler, check up fiyatları endokrin sistemle ilgili çeşitli hastalıkları teşhis etmek, izlemek ve bazı kronik hastalıklarda hormonal değişiklikleri değerlendirmek için yaygın olarak yapılır. Bu anlamda, incelenen hastalıkta yer alan tüm hormon bezlerinin işlevini kontrol etmek için ilgili hormonların seviyeleri incelenir.

Hormon Testi Fiyatları

İstenilen hormon tahliline göre ve yapılan hastaneye göre hormon testi fiyatları değişim göstermektedir. Tahlilleri yaptırmadan önce detaylı bilgiyi hastanenizden alabilirsiniz.

Check Up Paketleri Nelerdir?

Kontrol paketine hangi testler ve testler dâhil edilmelidir şu şekilde sıralanmaktadır. Organların işleyişini kontrol etmek için kan testleri (özellikle karaciğer, böbrekler ve benzerleri) :

 • Kolesterol testleri ve lipid testleri,
 • Kan testleri,
 • Kan testi,
 • Tiroit (guatr)
 • Hepatit testi (sarılık),
 • Eritrosit sedimantasyon testi,  
 • Dışkı kan testi,
 • Tüm karın ultrasonu,
 • Tam idrar tahlili,
 • Göğüs röntgeni,
 • Elektrokardiyogram

Check Up Her Sene Yaptırılmalı Mıdır?

Check Up yılda bir kez genel fizik muayene, temel kan testleri, idrar tahlili, göğüs röntgeni, meme muayenesi ve jinekolojik muayene yapılmalıdır. Bunun yanında; check up fiyatları değişiklik taşır.

Check Up Paketleri Fiyatları

Sağlık göz ardı edilemeyecek en önemli faktörlerden biridir. Şaşırtıcı bir sağlık sorunuyla karşılaşmamak için belirli aralıklarla düzenli sağlık kontrollerine gitmek gerekir. Tıbbi muayene fiyatları da son fiyat artışlarına göre değişim göstermektedir. Sürprizle karşılaşmamak için hormon testi fiyatları için önceden fiyat bilgisi alınmalıdır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir