Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Erdoğan’dan Öğretmenlere Yönelik Şiddete Karşı Tedbir Açıklaması

Erdoğan’dan Öğretmenlere Yönelik Şiddete Karşı Tedbir Açıklaması

haber haber - - 1 dk okuma süresi
16 0

Erdoğan: Öğretmenlerimizi Her Türlü Olumsuzluktan Koruyacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Eyüpsultan’da özel bir lisede okul müdürü İbrahim Okutgan’ın silahlı saldırıya uğrayarak hayatını kaybetmesinin ardından öğretmenlere yönelik şiddete karşı yeni tedbirlerin hayata geçirileceğini duyurdu.

Önlemler Neleri Kapsıyor?

Erdoğan, öğretmenlere yönelik şiddet olaylarını engellemek amacıyla şu önlemleri açıkladı:

  • Cezalar Artırılacak: Öğretmenlere yönelik fiillerde ceza kanunlarında öngörülen cezalar yarı oranında artırılacak. Cezaların ertelenmesi engellenecek ve tutuklama sebebi olarak kabul edilecek.
  • Özel Kurumlarda Çalışanlar Korumaya Alınacak: Özel kurumlarda çalışan öğretmenler ve diğer eğitim çalışanları, kamu görevlisi sayılacak ve kendilerine yönelik suçlar özel bir koruma altına alınacak.

Erdoğan’ın Mesajı

Erdoğan, öğretmenlere destek mesajında bulunarak şunları söyledi: “Öğretmenlerimiz müsterih olsun. Böylesine önemli bir mesleği yürüten öğretmenlerimize karşı şiddet olaylarına asla sessiz kalmadık, kalmayacağız.”

Erdoğan ayrıca, İstanbul’da yaşanan trajik olay sonucu hayatını kaybeden İbrahim Oktugan öğretmene Allah’tan rahmet dileyerek, ailesine, sevenlerine, öğrencilere ve eğitim camiasına başsağlığı diledi.

İlgili Yazılar