Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Elon Musk’a soğuk duş

Elon Musk’a soğuk duş

haber haber - - 2 dk okuma süresi
22 0

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, son dönemde sosyal medya platformu Twitter’ın tamamına talip olmasıyla gündemde. İlk etapta yüzde 9,2’lik hisse satın alan ve en büyük hissedar ünvanını alan Musk, son olarak şirketin tamamına talip oldu. Hatta satın alma teklifinin kabul edilmemesi halinde hissedarlık konumunu da yeniden gözden geçireceğini söyleyen iş insanı, geçtiğimiz saatlerde büyük bir şok yaşadı.

Elon Musk, ABD Menkul Kıymetler Borsası Güvenlik ve Değişim Komisyonu’na yapılan bildiride 15 Mart 2022’de Twitter Inc’den yüzde 9,2’lik pasif hisse aldı. Bu sayede şirketin en büyük hissedarı haline gelen Musk, daha sonra şirketin yönetim kuruluna da girmeyi düşünmüş, ancak son anda geri çekilmişti.

Elon Musk’ın sosyal medya platformunu satın alma planı, son ortaya çıkan bilgilere göre beklediği gibi gitmiyor. Zira ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından yayınlanan son belgelerde yatırım şirketi Vanguard Group’un an itibariyle hisse sayısını 82,4 milyona çıkardığı ve bunun yüzde 10,3 hisse oranına tekabül ettiği duyuruldu.

Son gelişmeyle birlikte Elon Musk, Twitter’ın en büyük hissedarı ünvanını da kaybetti. Ancak şirketin en büyük bireysel hissedarı ünvanını ise halen koruyor. Bu durumun Musk’ın Twitter’ı satın alma planını ne yönde etkileyeceğini ise zaman gösterecek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir