Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Elon Musk, Bitcoin’in Sert Düşüşünün Ardından İlk Kez Açıklama Yaptı

Elon Musk, Bitcoin’in Sert Düşüşünün Ardından İlk Kez Açıklama Yaptı

haber haber - - 3 dk okuma süresi
7 0

Elon Musk, Twitter hesabından yaptığı son paylaşımda elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın bilançosundaki Bitcoin’leri tutmaya devam ettiğini ima etti. Tesla, geçtiğimiz aylarda 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldığını duyurmuştu.

Son dönemlerde kripto paralarla ilgili yaptığı paylaşımlarla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, piyasayı manipüle edici paylaşımlarına devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde çevreye verdiği zarardan dolayı Tesla’nın Bitcoin ile ödemeleri askıya aldığını duyuran Musk, son olaraksa Bitcoin’i merkeziyetsiz olmamakla suçlamıştı.

Bir türlü rahat durmayan ünlü milyarder, şimdiyse elektrikli otomobil şirketinin bilançosundaki Bitcoin’leri tutmaya devam edeceğini ima ettiği bir paylaşımda bulundu. Paylaşımda “Tesla elmas ellere sahip” diyen Musk, ayrıca şirketin CFO’su Zach Kirkhorn’e de gönderme yaptı.

Elon Musk, Tesla’nın bilançosundaki Bitcoin’leri tutmaya devam edeceğini ima etti:

Yaptığı paylaşımda bir elmas emojisi ile yanında el emojisine yer veren Musk, lafı “Tesla elmas ellere sahip” demeye getirmiş gibi görünüyor. Elmas el ise geleceği belirsiz olan bir piyasaya rağmen yatırımlarını satmayı kararlı bir şekilde reddeden ve hisseleri elinde tutan yatırımcılar için kullanılan bir terim olarak biliniyor. Musk’ın bu paylaşımı, Tesla’nın Bitcoin’lerini satmadığı ve bunları tutmaya devam edeceği yönünde yorumlandı.

Musk, bu paylaşımın altında yaptığı bir diğer paylaşımda ise “Master of Coin’e övgü” ifadelerini kullandı. Ünlü CEO, geçtiğimiz aylarda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunduğu belgede, kendisini Tesla’da resmi olarak “Technoking” unvanına sahip göstermişti. Aynı belgede Tesla’nın CFO’su Zach Kirkhorn de “Master of Coin” (Para Ustası) olarak nitelendirilmişti. Bu paylaşım ise Kirkhorn’e yapılmış bir jest olarak değerlendirildi.

İLGİLİ HABER

THODEX Vurgunu Kapsamında Yakalanan Rana Azap’ın Savcılıktaki İfadeleri Ortaya Çıktı

Elbette, Musk’ın bu paylaşımlarını bir yatırım tavsiyesi olarak görmemek gerekiyor zira kendisi spekülasyonları oldukça seven bir isim olarak tanınıyor. Bunu, Musk’ın son birkaç hafta içerisinde yaptığı paylaşımlara ve piyasanın tepkilerine bakarak da açıkça görebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir