Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Diş Estetiği

Diş Estetiği

haber haber - - 5 dk okuma süresi
12 0

Diş Estetiği

Dişlerin genel görünümünde sorun yaşayan kişiler İzmir diş estetiği yaptırır. Genelde dişlerin aynı hizada olması ve estetik görünmesi amaçlanarak yapılır. Bu amacı gerçekleştirmeye yardımcı olan birçok diş estetiği yönteminden söz etmek mümkündür.

Diş Estetiği Nasıl Yapılır?

Yapılan İzmir diş estetiği  hastanın ağız ve diş yapısı göz önünde bulundurularak gerçekleştirilir. Hastaya uygun olan yöntem hangisiyse ona göre hareket edilir.

Diş Estetiği Tedavisi Yöntemleri Nelerdir?

Bilindiği üzere sosyal hayatı ve insan sağlığını etkileyen unsurlar arasında dişin estetik görünümü de vardır. Bu sebeple diş hekimleri birbirinden farklı yöntemlerle dişin estetik görünüm kazanmasını sağlar.

Diş Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

İyileşme sürecinin sıkıntılı geçmesini istemiyorsanız tedaviden sonra diş hekiminin uyarılarını dikkate almalısınız.

Diş Estetiği Fiyatları

Araştırma yaparak İzmir diş estetiği fiyatları hakkında detaylı bilgi edinmeniz mümkündür.

Zirkonyum Kaplama Nasıl Uygulanır?

Dişlerinizin yapay durmasını istemiyorsanız İzmir zirkonyumtedavisini tercih edebilirsiniz. Çünkü zirkonyum tedavisinde diş rengine uygun olacak şekilde kaplama üretilir. Tedaviden önce hastanın ağız ve diş yapısı incelenir.

Son dönemlerde diş kaplama ve implant denildiği zaman akla çoğunlukla İzmir zirkonyum gelir. Zirkonyum kaplama, metal kaplamaya alternatif tedavi yöntemi olarak geliştirilmiştir. Diş hekimleri tarafından da sıklıkla uygulanır.

Zirkonyum Kaplama Avantajları Nelerdir?

İnsanların İzmir zirkonyum  kaplama yaptırmasındaki temel sebep gerçekçi bir görünüme sahip olmasıdır. Ayrıca metale alternatif olarak geliştirildiği için alerjisi olanların olumsuz etkilenmeyeceği bir yöntemdir.

Zirkonyum Kaplama Kimler İçin Uygundur?

Dişleriniz renksizse alanında uzman diş hekimleriyle görüşerek kaplama yaptırmayı düşünebilirsiniz. Ayrıca diş minesi kusurlarına sahip olan kişiler de İzmir zirkonyum kaplama hakkında bilgi alarak rahatlıkla hizmetten faydalanır.

Zirkonyum Kaplama Yaptıranlar Memnun Mu?

Dişler ciddi deformasyonlara uğradığı zaman kaplama yapılarak sağlıklı olması sağlanır. Bu durum hem estetik görünüm hem de insan sağlığı için önemlidir. Gerçekçi bir duruşu olduğu için müşteriler çoğunlukla zirkonyum kaplamadan memnun kalır.

Kaplama Sırasında Ağrı Olur Mu?

Diş hekimleri kaplama yapmadan önce hastaya lokal anestezi uyguladığı için herhangi bir ağrı hissedilmez. Aynı zamanda kaplamanın özellikleri arasında sıcak ve soğuğa karşı hassasiyetin önlenmesi olduğunu da bilmelisiniz.

Kaplama İşlemi Ne Kadar Sürer?

Zirkonyum dişin ve ağzın yapısına, diş rengine uygun olarak üretilen bir maddedir. Laboratuvar koşullarında üretimi 4-5 gün sürer. Tedavinin gerçekleştirilmesiyle birlikte işlem toplam bir hafta içerisinde tamamlanmış olur.

İmplant Diş Kimler İçin Uygundur?

Herkesin İzmir implant hizmetinden yararlanabileceğiniz söylemek doğru olmayacaktır. Örneğin boyun ve baş bölgesinden radyoterapi yaptıran kişilerin implant yaptırması uygun değildir. Ayrıca diş hekiminin implant yapabilmesi için hastanın kemik gelişimini tamamlaması gerekir.

İmplant Diş Faydaları Nelerdir?

Diş sektöründe sıkça tercih edilen İzmir implant birçok avantaja sahiptir. Bunlardan birisi mükemmel denilebilecek kadar estetik bir görünüme sahip olunmasıdır. İmplant yaptırdığınız zaman dişleriniz yapay görünmez.

İmplant Diş Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dişler her şeyden önce insan sağlığı için büyük bir öneme sahiptir. Özellikle sindirimin ilk aşamasında hayati denebilecek kadar önemlidir demek yanlış olmaz. Dişlerinizin yapısı bozulduğunda İzmir implant tedavisi yaptırmayı düşünürseniz alanında uzman doktorlarla görüşmelisiniz.

İmplant Diş Tedavisi Kaç Aşamadan Oluşur?

Diş hekimleri implant tedavisini iki aşamada gerçekleştirir. İlk aşama cerrahi, ikinci aşama ise üst yapıdır. Cerrahi aşama, implantın dişe yerleştirilmesi işlemini kapsar. Bu işlem yaklaşık 15 dakika sürer. İmplant tedavisinin toplam süresi ise hastanın durumuna bağlıdır.

İmplant Neden Tercih Edilmeli?

Diş tedavisinin kalıcı olmasını istiyorsanız implant yaptırmayı tercih etmelisiniz. Yerleştirilen implant, doğal dişlerinizden görünüş ve hissiyat olarak farklılık göstermez. Sadece teknik olarak gerçek olmayan dişlere sahip olursunuz ama bunu hissetmezsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir