Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Sağlık
 4. »
 5. Diş Estetiği

Diş Estetiği

haber haber - - 7 dk okuma süresi
20 0

Diş Estetiği

Dişlerinin görünüşünden memnun olmayanların tercih ettiği ve herhangi bir başka rahatsızlık olmadan da tamamen görsel amaçlı gerçekleştirilebilen işlemlerdir. Hayatın her alanında güzel gülüşlere sahip olmayı sağlamaktadır.

İnsanlar genel görünümündeki sorunlarını diş estetiği ile düzelterek sosyal hayatlarına etki eder. Göze hoş gözüken, gülümsendiğinde ahenk içerisinde sıralı olan dişler, kişilerin yaşamlarına pozitif etki katar ve bu görünüm kişisel bakımın en etkili belirtilerindendir. Diş estetiği konusunda bilgi almak için kliniğimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Diş Estetiği Uygulamaları Nelerdir?

Bu alanda uygulanan yöntemler birbirinden farklıdır. Kişinin ağız ve diş yapısına göre belirlenen diş estetiği yöntemleri arasında sıklıkla uygulanan yöntemler şunlardır; Diş beyazlatma, Lamine Diş Kaplama (yaprak porselen uygulaması), tam seramik köprü uygulaması ve porselen dolgu uygulaması gibi işlemlerdir.

Diş Estetiği Hangi Durumlarda Uygulanır?

Diş estetiği son derece önemlidir. Şu durumlarda uygulama yapılır;

 • Çarpık dişler,
 • Ayrık(diastemalı) dişler,
 • Diş kaybı,
 • Diş kırılması,
 • Diş eti problemleri,
 • Çene kırıkları
 • Dişlerde renklenme.

 Diş çürükleri veya her türlü fonksiyonel bozuklukta tedaviye kombine şekilde yapılabilir.

Diş Estetiği Kimler Yaptırabilir?

Diş estetiği kalıcı dişlere sahip 16 yaş üstü sağlıklı herkes tarafından yaptırılabilir. Çarpık ya da ters kapanma şekline sahip tüm dişler için bu işlem yapılabilmektedir.

Diş Estetiği Sonrası

Diş estetiği uygulamaları sonucunda dişiniz ile doğal bir şekilde kaynaşan yapılar meydana gelecektir. Fakat yine de kaplamaların herhangi bir hasar almaması için, sert kabuklu gıdaları çiğnememeye, tırnak yememeye, diş sıkmamaya, kalem gibi sert cisimlerin arkasını ısırmamaya dikkat etmeniz gerekmektedir.

Diş Estetiği Ne Kadar Sürer?

En uzun süren diş estetiği tedavileri, implant uygulamalarıdır. Bu süreç sonunda, dişlerin yapılma aşamasına geçilir. İmplant takıldıktan sonra 3 aylık bekleme süresi vardır. En sonunda 7-10 günlük üst kaplama yapılarak işlem tamamlanır.

Mide Balonu Nedir?

Günümüzde çok sık tercih edilen mide balonu, yeme alışkanlıklarını sınırlayan bir zayıflama yöntemidir. Birçok insanın son yıllarda en çok tercih ettiği zayıflama yöntemlerinden biridir.

Mide Balonu Uygulaması Nasıl Yapılır?

Doktorlarca, endoskopi eşliğinde hastaların midelerine hafif bir anestezi uygulanarak ağız yoluyla mide balonu yerleştirilir.

Mide Balonu Nasıl Zayıflatır?

Mide içerisinde şişirilmiş vaziyette yer kaplar ve öğünler sırasında erken doymayı sağlar. Bu sayede kişi daha az yemek yiyerek kilo kaybetmeye başlar.

Mide Balonu Yerleştirmek Ne Kadar Sürer?

15-20 dakikalık bir işlemdir. Kesinlikle tüm gününüzü bu işleme ayırmanıza gerek yoktur. Oldukça kısa süreli ve sonuçları bakımından başarılı bir yöntemdir.

Mide Balonu İşleminden Sonra Süreç Nasıldır?

Acıkma yaşansa da erken doyma sağlanır ve daha az yeme sebebiyle kilo verilir. İsteseniz de eskisi kadar çok yiyemezsiniz. Memnun kalmazsanız kolayca çıkarttırabilirsiniz veya mide balonu ömrü dolunca kendi patlar ve hiçbir zarar vermeden dışkı ile atılır.

Mide Balonu Uygulaması Kimlere Yapılır?

Kilo vermek isteyen BMİ 27-35 arası kişilere güvenle uygulanabilir. Kronik bir hastalığı olmayan kişilere uygulanır. Eğer herhangi bir kronik hastalığınız varsa doktorunuza danışmanızda fayda vardır.

Mide Balonu İşlemi Nasıl Yapılır?

Çıkarma işlemi de takma gibi aynı şekilde endoskopi eşliğinde yapılır. Ayrıca daha kolay bir şekilde gerçekleştirilir.

Mide Balonu Uygulamasından Sonra Ne Yapmak Gerekir?

Bu uygulamayı yaptıran kişiler için mide balonu kullanımı bitince eski yeme alışkanlıklarına dönmemek önemlidir. Bu cihaz size diyet yaptırıp kilo verdirmiş gibidir. Sonrasında yeniden obezite gelişimi verilen tüm emeklerin boşa gitmesi anlamına gelir.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi kalıcı ve en etkili kellik tedavisidir. Dökülen saçlar yerine çıkması için uygulanan bir yöntemdir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi alanında uzman sağlık kuruluşlarında gerçekleştirilir. Özel cihazlar ile toplanan saç kökleri dökülme yaşanan bölgeye ekilir. Ekilen kök miktarı saç ekimi fiyatları konusunda belirleyicidir.

Saç Ekimi Kimlere Yapılabilir?

Uzmanlar tarafından 27 yaş üstü sağlıklı herkese önerilmektedir. Ayrıca saç ekimini yaptıracak kişinin kronik bir rahatsızlığı olmaması önemlidir.

Saç Ekim için FUE Yönteminin Avantajları Nelerdir?

FUE yöntemi günümüzde greftlerin teker teker toplanmasını ve ekilmesini içeren en gelişmiş yöntemdir. Bu yöntemde kullanılan kanül gibi cihazların özel isimleri de tekniğin adlandırılmasına yansımaktadır. FUE saç ekimi fiyatları eski moda yöntemlere göre daha yüksektir.

Saç Ekim Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Saç ekimi ile kalıcı saçlara sahip olunmaktadır. Operasyon sonrası özellikle ilk 1 ay başı çarpma ve sürtünme gibi zarar verici etkilerden korumak önemlidir. Yıkarken fazla ovalamamak ve bastırmamak gerekir.

Saç Ekim için Hangi Yöntemler Kullanılabilir?

Saç ekimi için kullanılan yöntemler;

 • FUT
 • FUE
 • SAFİR
 • DHİ

Kullanılan yönteme göre saç ekimi fiyatları değişmektedir.

Saç Ekim için Uygun bir Aday mıyım?

Saçlarınız aktif şekilde dökülüyorsa şuan için beklemenizde fayda var. Saç ekimi için uygun olup olmadığınıza mutlaka uzman kişi tarafından karar verilmelidir.

Saç Ekiminden Sonra Günlük Yaşama Dönüş Aşamaları Nelerdir?

Yaklaşık 1 ay sonra eski yaşamınıza dair tüm faaliyetleri aynı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Sosyal hayatınızda en kısa zaman da dönmeniz mümkündür.

Saç Ekiminde Saç Çizgisi Nasıl Belirlenir?

Saç çizgisi tamamen kişiye özel olarak belirlenir. Burada önemli olan doğallıktır. İşlemin başarısında hastanın yüz yapısı, eski saçlı fotoğrafları ve doktorun tecrübesi tamamen belirleyici kriter olarak baz alınır. Saç ekimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir