Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Mersin
  4. »
  5. DİJİTAL DÜNYA – YÜKSELEN TRENDLERİN EVRENİ: METAVERSE KİTABI, METAVERSE'ÜN NE OLDUĞUNU TANITIYOR

DİJİTAL DÜNYA – YÜKSELEN TRENDLERİN EVRENİ: METAVERSE KİTABI, METAVERSE'ÜN NE OLDUĞUNU TANITIYOR

haber haber - - 3 dk okuma süresi
28 0

[ad_1]

 

Dijital dünyayı derinlemesine irdeleyen Sangkyun Kim’in The Metaverse: The Digital Earth – the World of Rising Trends kitabı, Yusuf Tolga Şar çevirisiyle ve Dijital Dünya – Yükselen Trendlerin Evreni: Metaverse adıyla İnkılâp Kitabevi tarafından okurla buluştu.

 

Profesör Sangkyun Kim, yükselen trendlerin evreni ve devrim olarak nitelendirdiği Metaverse’ü, Dijital Dünya – Yükselen Trendlerin Evreni: Metaverse kitabında derinlemesine inceliyor ayrıca bunu alanda herhangi bir bilgisi olmayanların bile anlayabileceği bir dille kaleme alıyor. Profesör Sangkyun Kim’in asıl amacı metaverse’ün ne olduğunu tanıtmak olsa da kendi yazdığı senaryolarla da gelecekte metaverse’te karşılaşabileceğimiz durumlar hakkında tahminlerde bulunuyor ve neler yapabileceğimizi anlatıyor.  

 Arka Kapak

“Metaverse geliyor.”

Bilgi teknolojisi alanına aşina olmayanlar bile, bu dünyanın bilgi teknolojisi temelinde çok geliştiğini ve IT hizmetleri olmadan bir hayatı hayal edemediğimizi kabul edecektir.

Bilgisayarlardan internete, akıllı telefonlara kadar, gelecek devrim ne olacak?

Metaverse, “meta” öneki ve “evren” kelimelerinin birleşimidir. Bu kelimeye çok aşina olmasak da, günlük yaşamımızda zaten metaverse’ü deneyimliyoruz.

İlk olarak çevrimiçi oyunlar, sosyal medya, platform hizmetleri ve web haritalama ile gerçekleşen Dijital Dünya’nın metaverse alanı daha da genişleyecek ve gelecekte gereklilik haline gelecektir. Peki, metaverse’ü anlamak ve benimsemek için ne yapmalıyız?

Endüstri mühendisliği ve oyun araştırmaları yaparken, dünyada gerçekleşen metaverse trendini hissederek bu kitabı Profesör Sangkyun Kim büyük bir istekle yazdı.

Dijital Dünya – Yükselen Trendlerin Evreni: Metaverse kitabı, metaverse’ün ne olduğunu tanıtmak ve her bölüm için gerçek IT hizmetleri ve iş ayarlarından spesifik örnekler sunarak okuyucuların daha kolay anlamasını sağlamak için yazıldı. Bu kitap, yeni fırsatlar ve ilginç içgörüler sunan yükselen trendler dünyası olarak metaverse’ü gösterir. Öte yandan, bu kitap, metaverse’ün gerçek dünya üzerindeki etkilerini düşünmeye yönlendiren hikayelere ve sorulara katılmanızı da davet ediyor.

Umut ediyoruz ki, bu kitap, devrim dalgalarının tadını çıkarmanıza yardımcı olacak ve heyecanla dijital dünya olan metaverse’ü keşfetmenize yardımcı olacaktır.
MHA

[ad_2]

MHA

İlgili Yazılar