Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Demsa’nın Patronu Hüseyin Demir’den Mahmut Ustaosmanoğlu için taziye mesajı

Demsa’nın Patronu Hüseyin Demir’den Mahmut Ustaosmanoğlu için taziye mesajı

haber haber - - 4 dk okuma süresi
27 0

Demsa’nın Patronu Hüseyin Demir’den Mahmut Ustaosmanoğlu için taziye mesajı

İslam dünyası ve Ülkemiz, ömrünü İslam’a vakfeden büyük bir değeri kaybetmenin üzüntüsü içinde olduğunu belirten Demsa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Araştırmacı yazar Hüseyin Demir, İsmailağa cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’nun vefatı nedeniyle taziye mesajı yayınladı.

Demir, ’Mahmut Ustaosmanoğlu hoca efendi’, İslam’a hizmet edecek binlerce talebe bırakarak hakkın rahmetine kavuştu.

Demsa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Araştırmacı yazar Hüseyin Demir,’ İlim, irfan ve tefekkür ile ömrünü İslam’a vakfeden, İslam’ı öğretmeye ve anlatmaya adadığı 93’ yıllık yaşam hayatında Mahmud Efendi (Kuddise Sirruhû) Hazretleri’nin: ‘’Yeryüzündeki kum taneleri adedince hocaya ihtiyaç var! Her mahalleye bir erkek bir de kız medresesi açılsın. Erkekleri erkek, kızları da hanım hocalar okutmak kay­dıyla, yediden yetmişe herkes dînîni bu medreselerde öğrensin!’’ şeklinde ki bu yüksek gayeye erişme adına bugün sadece İstanbul’da 2 bin 500 talebenin tahsilini, 4 kıtadaki 40 ülkede 63 medrese 556 hoca ve 12 bini aşkın talebe ile İslami eğitim çalışmalarına büyük katkılar sağlayan, İslâm’ın ışığını yaymaya devam edecek binlerce talebe yetiştiren ‘Bu din Allah’ındır ,yürüyecek, Mahmut ölse de o devam edecek, bütün dinlere galip gelecek’’ diyen büyük İslam alimi güzel insan Mahmut Ustaosmanoğlu hoca efendi, İslam’a adadığı ömrünü 93 yaşında hakkın rahmetine kavuşarak tamamladığına  şahitlik ettiğini söyledi.’

Demir,Mahmut Ustaosmanoğlu Hoca efendi eserleri ile İslam’ın ışığını yağmaya devam edecek.

İlim yolunda olmanın fazîletini Peygamber Efendimiz (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) şöyle beyân etmiştir: “Dünya ve onun içinde olan şeyler değersizdir. Sadece Allah’ı zikretmek ve O’na yaklaştıran şeylerle, ilim öğreten âlim ve öğrenmek isteyen öğrenci bundan müstesnadır.” ve “Alimin ölümü, alemin ölümü gibidir.” olduğunu belirten Demir, ‘Büyük İslam alimi güzel insan Mahmut Ustaosmanoğlu hoca efendinin Mektubatı Mahmudiyye, Tembihat, İrşadül Müridin, Kuranı Mecid ve Tefsirli Meali Alisi, Kurânı Mübîn ve Kelime Mânalı Meâli Âlîsi, Kur’an-ı Kerim’in Faziletleri ve Okuma Âdabı, Âyete’l Kürsî ve Amene’r-Rasûlü Tefsiri, Fatiha Tefsiri ve Ruhul Furkan Tefsiri gibi sayısız eserleri ile İslam’a vakfettiği hayatı eserleri ile İslam’ın ışığını yaymaya devam edecek. ’dedi.

Mahmut Ustaosmanoğlu Hoca Efendinin Mekanı Cennet, Makamı Ali olsun.

Ülkemizin önde gelen Büyük İslam alimi güzel insan Mahmut Ustaosmanoğlu hoca Efendinin hakkın rahmetine kavuştuğunu büyük bir üzüntüyle öğrendiğini belirten Demsa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Araştırmacı yazar Hüseyin Demir,’Allah’tan onun kabrini nurla doldurmasını, genişletmesini, sıddıklar, şehitler, ve Allah dostları ile haşir etmesini niyaz ediyor. Tüm İslam alemine, Ustaosmanoğlu hoca efendinin ailesine, yakınları ve talebelerine başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet, makamı Ali olsun. ’dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir