Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. ÇYDD, Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli’ne Karşı Danıştay’da Dava Açtı

ÇYDD, Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli’ne Karşı Danıştay’da Dava Açtı

haber haber - - 1 dk okuma süresi
22 0

ÇYDD’nin Müfredat Değişikliğine İlişkin Açıklaması

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanan ‘Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli’ adlı müfredat değişikliğine karşı Danıştay’da dava açtı. Dernek, eğitim müfredatının çağdaş ve laik eğitim anlayışını tehdit ettiğini belirterek, geleceğin riske atılamayacağını vurguladı. Türkiye’nin geleceği olan çocukların Atatürk ilke ve devrimlerine dayalı eğitim haklarının savunulması için mücadele edileceği ifade edildi.

“Bir Direniştir”

ÇYDD’nin açıklamasında, eğitim sisteminde geri dönülemez zararlara engel olmak amacıyla açılan davanın sadece hukuki bir mücadele olmadığı, aynı zamanda Türkiye’nin aydınlık geleceği için bir direniş niteliği taşıdığı belirtildi. Çocukların çağdaş, bilimsel ve laik eğitim almasının temel bir hak olduğu vurgulanarak, bu hakkın korunması için kararlılıkla mücadele edileceği belirtildi.

ÇYDD, dava süreciyle ilgili gelişmeleri şeffaf bir şekilde kamuoyuyla paylaşacağını ve eğitim hakkının savunulması ve korunması için kararlılıkla mücadele edeceğini açıkladı. Çocukların ve ülkenin geleceği için bu mücadelenin sonuna kadar takipçisi olacaklarını belirtti.

İlgili Yazılar