Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Cumhurbaşkanı Tatar Başkanlığında Bölgesel Gelişmeler Toplantısı Gerçekleşti

Cumhurbaşkanı Tatar Başkanlığında Bölgesel Gelişmeler Toplantısı Gerçekleşti

haber haber - - 2 dk okuma süresi
27 0

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın Başkanlığında Önemli Toplantı

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın başkanlığında, bölgesel gelişmelerin ele alındığı üst düzey bir toplantı Cumhurbaşkanlığı Ofisi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Sebahattin Kılınç, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Osman Aytaç ve bakanlar katıldı.

Toplantıda Değerlendirilen Konular

Toplantıda İran’ın İsrail’e yönelik misilleme amacıyla gerçekleştirdiği saldırı ve bölgedeki diğer gelişmeler detaylı bir şekilde ele alındı. Cumhurbaşkanı Tatar, Türkiye’nin bölge barışı ve huzuru için üstün kabiliyet ve kapasitesini kullandığını vurgulayarak, Kıbrıs Türk halkının güvenliğinin sağlanması konusunda endişe edilecek bir durum olmadığını belirtti.

Anavatan Türkiye’nin Destek Mesajı

Cumhurbaşkanı Tatar, Türkiye ile işbirliği içinde KKTC’nin güvenliği için gerekli adımların atıldığını ifade ederek, Türkiye’nin bölgenin en güçlü ülkesi olduğunu ve Kıbrıs Türk halkına destek verdiğini kaydetti. Tatar, “Halkımızın güvenliği, Türkiye’nin güvencesindedir. Halkımız endişelenmesin” dedi.

KKTC’nin Güvenliği Türkiye’ye Aittir

Toplantının ardından açıklamalarda bulunan Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu, Türkiye’nin KKTC’nin garantörü ve müttefiki olduğunu vurgulayarak, “KKTC’nin güvenliği Türkiye’ye aittir” ifadesini kullandı. Feyzioğlu, Türkiye ve KKTC arasındaki yakın işbirliklerinin devam ettiğini ve bölgedeki barış ve huzur için çalışmaların sürdüğünü belirtti.

İlgili Yazılar