Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Cam Kapı Kolları ve Uygulamaları

Cam Kapı Kolları ve Uygulamaları

haber haber - - 5 dk okuma süresi
32 0

Cam Kapı Kolları ve Uygulamaları

Evleriniz de ya da iş yerlerinizde şık ve şeffaf bir tasarım için kullanılan cam kapılara en uygun ve güzel görünen cam kapı kolları seçmelisiniz. Özel paslanmaz çelik, krom veya pirinç seçenekler mevcuttur. İç mimaride size şeffaflık sunan bu ürünlerin işlevsel olanlarını kullanmalısınızdır. Ayarlanabilir açma kolları ses yalıtımı ile üretilir ve açılıp kapanırken ses çıkartmaz. Size en ideal renk seçenekleri sunulur ayrıca aldığınız tüm ürünler patentli olma özelliğine sahip, son derece kişiselleştirilebilirdirler.

Cam kapı kolları son dönem mimarisinin en gözde ürünleri haline geldi. Kapılar zaten başlı başına önem arz eden ev aksesuarlarındandır. Hatta öyle ki en kötü mekânları bile iyi seçilmiş kapılar, güzel gösterebilir. Kapı ile beraber iyi seçilmiş kapı kolları da çok önemlidir.

Cam kapılar ise özellikle ofislerde, okullarda kullanılmaktadır, bu ürünler için titiz bir şekilde seçilmiş cam kapı kolları kullanmak gerekir. Bu yüzden bu ürünleri seçerken özellikle araştırma yapmak gerekir, görselliği, dayanıklılığı ve kullanılan malzeme oldukça önemlidir. Kullandığınız mekânlara şeffaflık ve şıklık katan bu aksesuarlar çelik, krom kaplama veya pirinç olarak üretilebilir. En uygun olanı tercih etmelisiniz.

Cam Kapı Kolları Modelleri Nelerdir?

Cam kapı kolları modelleri için çekme kollar, kulplar, kilitli çekme kolları, çerçeveli kapı kolları ve daha birçok alternatif tür bulmanız mümkündür.

Cam Kapı Kolları Nerelerde Kullanılır?

Özellikle ofis ortamları, mağazalar, okullar ve aklınıza gelen her türlü iç-dış mekânda cam kapı kolları ürünlerini kullanmak mümkündür.

Cam Kapı Kolların Avantajları Nelerdir?

Cam kapılar hem şık hem de şeffaf bir görüntüye sahiptir. Cam kapı kolları estetik bir tasarım, ayarlanabilir kol seçenekleri renk ve kilit seçenekleri, ses yalıtımıcam kapı kollarının size sunduğu avantajlardandır.

PVD Kaplama Nedir?

Katı haldeki, ham maddenin eritilerek yüksek enerji ile sıvı hale getirilerek düşük sıcaklıklarda bile istenilen malzeme üzerine kaplama yapılmasına verilen addır. PVD kaplama farklı birçok alanda kullanılır.

PVD Kaplama Neden Tercih Edilir?

PVD kaplama teknolojisinin ilk tercih edilme sebeplerinden biri, kaplama yapılan malzemeye zarar vermeden, düşük sıcaklıklarda bile işlem yapılabilmesidir.

PVD Kaplama Çeşitleri Nelerdir?

PVD kaplama çeşitleri içinde titanyum ve alüminyum çeşitlerine rastlıyoruz. Tercih edilen alana göre değişiklik göstermektedir.

PVD Kaplama Nerelerde Kullanılır?

PVD kaplamalar çok farklı sektörlerde kullanılmaya devam ediyor, aydınlatma, otomotiv, medikal, mobilya ve dekorasyon alanlarında PVD kaplama detayına rastlayabilirsiniz.

PVD Kaplamanın Avantajları Nelerdir?

Bu kaplama çeşidi düşük sıcaklıklarda bile kullanılabildiği için tercih edilir. Kullanıldığı malzemeye zarar vermiyor oluşu da önemlidir. Hatta PVD kaplama olgusunun diğer tüm yöntemlere göre daha çevreci olduğunu da söyleyebiliriz. Homojen şekilde dağılır ve geniş renk yelpazesi ile sunulabilir.

Kapı Stopları

Kapılar sabit durmazlar, sürekli ileri geri giderek duvara ve kendilerine zarar verirler. Bunun için kapı stopları kullanmak gerekir. Özellikle çocukların bulunduğu ortamlarda kapı stopları ve kapı stoper kullanmak şarttır.

Birbirinden Farklı Kapı Stop Modelleri

Metal, plastik ve pirinç gibi maddelerden üretilen kapı stoperleri kullanılabilir. Tüm kapı stoplarının çalışma mantığı aynıdır ancak çeşit modelleri değişiklik gösterebilir.

Kapı Stopları Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Kapı stopları ve kapı stoperleri kullandığınızda hem kapınızı ani çarpmalardan korur hem de duvarınızı emniyete almış olursunuz. Özellikle çocukların bulunduğu ortamlarda kapı stopları ve kapı stoper kullanmak şarttır.

Stoper Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

Kapı stoper seçerken hem model hem de malzeme önemlidir. Evinize ve dekorasyonunuza en uygun modelleri seçebilirsiniz.

Uygun Kapı Stoper Fiyatları 2022

3’lü, 7’li gruplar halinde satın alabileceğiniz bu kapı stopları genelde uygun fiyatlarla satılırlar. Plastik ürünler çok daha uygun olurken daha iyi malzemelerden yapılmış olan kapı stoper ürünleri biraz daha pahalı olabilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir