Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı

Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı

haber haber - - 5 dk okuma süresi
25 0

Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı

Burun estetiği ameliyatı burnun mukoza ve diğer kısımlarının kemikten ayrılması ve kemikle ilgili problemler çözüldükten sonra bunların yeniden bir araya getirilmesi aşamalarından oluşan cerrahi bir operasyondur.

Bütün dünyada estetik cerrahi alanında eskiden beri en çok başvurulan operasyonlardan birisi burun estetiği ameliyatı operasyonudur. Özellikle burnun şekline ve yüzle uyumuna yönelik estetik kaygılardan dolayı bu ameliyata başvurulsa da nefes alma ile ilgili problemler ve burun eti gibi problemler de bu ameliyatla birlikte çözülür.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nasıl Yapılır?

Burun estetiği fiyatları ameliyatta kullanılan yöntemler ve çözülen sorunlara göre değişir. Hastalar burnun şekline dair önemli bir değişiklik istiyorsa öncelikle burun deliklerinden ya da burnun tam ortasından kesiler açılır. Açılan bu kesilerden yola çıkılarak kemik ve diğer kısımlar ayrılır. Burnun kemiği ile ilgili gerekenler yapıldıktan sonra da dikiş atılarak burun kemiği ve diğer kısımlar birleştirilir.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Burnunun görüntüsü ile sorun yaşayan ve genel olarak önemli bir sağlık problemi olmayan herkes bu ameliyatı yaptırabilir. Ayrıca burunla ilgili bütün işlevsel sorunlar da ameliyat sırasında çözülebilir.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Burun ameliyatı sonrası birkaç gün sıvı ile beslenmek iyi olacaktır. Dinlenmek ve ağır işlerden kaçınmak da gerekir. Hastalar genelde on gün ya da iki hafta sonra sosyal hayatına ve işine döner. Sigara ve alkol kullanmamak, kan sulandırıcı ilaçlardan uzak durmak ve kemikler için sağlıklı besinler tüketmek de iyileşme sürecini etkiler.

Burun (Rinoplasti) Estetik Ameliyatı Sonrası İyileşme Nasıl Olur?

İlk birkaç gün içerisinde hastanın yüzünde şişme ve gerginlik hissi olması normaldir. Şişme, kızarıklık, morluk ya da gerginlik gibi sorunlar genelde iki hafta içerisinde geçer. İyileşme süreci hastanın kendisine ne kadar iyi baktığı ile de ilgilidir.

İstanbul’da Kaç Gün Kalmalı ve Kaç Gece Hastanede Kalmalıyım?

İstanbul’da kalma süresine hasta ve doktor arasında karar verilir. Ancak ameliyat sırasında kullanılan silikon levha ya da benzeri şeylerin çıkarılması ve dikişlerin kontrolü için hastanın en az bir hafta İstanbul’da kalması gerekebilir. İstanbul’da kalma ve ameliyatın ayrıntıları da genel olarak burun estetiği fiyatları üzerinde belirleyicidir. 

Hasta Ne Zaman Taburcu Olur?

Hastaların hastaneden çıkma süresi çok kısadır. Kanama ihtimaline karşı hasta en az bir gece bekletilir ama bazen buna da gerek kalmayabilir.

Estetik Sonrası Hastasında Çok Ağrı Olur mu? Morluk ya da Şişkinlik Olur mu?

Estetik sonrası ağrı ve şişkinlikler doktorun verdiği ağrı kesicilerle azaltılabilir. Gözaltları ve göz çevresinde morluk görülmesi ve yüzün şişkinlikten gergin hissedilmesi normaldir. Hemen her hastada görülen bu durum bir ya da iki hafta içinde azalır.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği fiyatları her bir ameliyat için farklıdır. Çünkü her hastanın farklı sorunları vardır ve bazen aynı anda birkaç problem beraber çözülebilir. Bu durumda fiyat da değişecektir. Ameliyatlar için tek bir fiyat söylemek zordur.

Rinoplasti yaptırmayı düşünen hastalar öncelikle deneyimli bir cerrahın çalıştığı gerekli sertifikalara sahip bir sağlık merkezi ya da hastane bulmalıdır. Bu konuda estetik yöntemler çok geliştiği için genelde sonuçlar da olumludur. Ama yine de cerrah seçimi çok önemlidir. Doktor ve hastanın ilişkisi, hastanın bütün beklentilerini iletmesi ve doktorun deneyimi hastanın sonuçtan memnun kalması için önemlidir. Burun estetiği konusunda kesin ve kalıcı çözüm için bu konulara dikkat edilmesi gerekir.

https://serifyavuz.com/burun-estetigi-rinoplasti/ bilgi için hemen tıklayın.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir