Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Bulaşık Makinesinde Güneş İşareti Ne Anlama Gelir?

Bulaşık Makinesinde Güneş İşareti Ne Anlama Gelir?

haber haber - - 3 dk okuma süresi
17 0

Bulaşık Makinesinde Güneş İşareti Ne Anlama Gelir?

Her geçen gün büyük bir hızla gelişen teknolojiyle birlikte lüks teknoloji olmaktan çıkan bulaşık makineleri, her evin en temel ihtiyaçlarından birisi haline geldi. Dünyanın her yerinde yaygın olarak kullanılan ve mutfakların en önemli yardımcıları olan bulaşık makinelerinin dijital gösterge paneli ise kullanım kolaylığı getiriyor. Özellikle ekranda çıkan simgeler işlem durumu ve işlem sorunları hususunda kullanıcılara önemli bir avantaj sağlıyor. Pendik Arçelik Servisi merkezimizin uzmanları bu uyarı bildirimlerini, hata kodlarını ve uyarı işaretlerini mutlaka dikkate almanız konusunda uyarıyor.

 Bulaşık makinenizin ekranında görebileceğini güneş işareti d bunlardan birisidir. Çünkü bulaşık makinenizde bu uyarıyı gördüyseniz iyi bir yıkama yapamayacağı anlamına gelir. Özellikle de bulaşık makinesi yıkama performansı memnuniyetsizliklerine neden olur. Bu nedenle en kısa süre içerisinde çözüme kavuşturulması oldukça büyük bir önem arz etmektedir.

Bulaşık Makinesindeki Güneş İşareti Ne Demek?

Bulaşık makinenizin gösterge panelinde yanmaya başlayan güneş simgesi, cihazınızda yıkama işleminin kaliteli bir şekilde gerçekleştirilememesine ve hatta modeline göre yıkama fonksiyonunun gerçekleştirilememesine neden olur. Bu nedenle bulaşık makinesi gösterge panelinde güneş işaretinin görülmesi durumunda mutlaka gerekli kontrollerinin yapılması gerekir. Bulaşık makinelerinin ekranında güneş işaretinin çıkması, cihazın parlatıcı haznesine ilişkin bir uyarıdır. Bu uyarıyı aldıysanız makinenizdeki parlatıcı bitmiş anlamına gelmektedir.

Bulaşıklarınızın lekeli ve mat bir şekilde makineden çıkmasına neden olabilecek bu soruna karşı mutlaka hemen müdahale etmelisiniz. Parlatıcı haznesine yeni bir parlatıcı ilavesi gerçekleştirilerek, sorunun çözümü sağlanabilir. Ancak bunun dışındaki her türlü sorun ile ilgili olarak Çekmeköy Arçelik Servisi merkezimize başvuru gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Bulaşık Makinesi Güneş İşareti Nasıl Gider?

Bulaşık makinenizin ekranında çıkan güneş işaretinin gitmesi için makinenizin parlatıcı haznesini kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer parlatıcınız bitmiş ise ekranda görebileceğiniz bu soruna yönelik olarak tek müdahale yeni parlatıcı ilave etmektir. Ancak bazen bulaşık makinesinin parlatıcı haznesi ile ilgili olarak teknik veya program aygıtından yazılımsal sorunlar söz konusu olabiliyor. Bu tip durumlarda parlatıcı haznesindeki parlatıcı duruyor olsa dahi yokmuş gibi güneş simgesi ekranda yanar. İşte böyle durumlarda sorunun ana kaynağının tespit edilmesi ve çözüme kavuşturulabilmesi için Maltepe Bosch Servisi merkezimizden destek alabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir