Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Mersin
  4. »
  5. Boğaziçi Ventures’tan Oyun Sektörüne Yeni Yatırım

Boğaziçi Ventures’tan Oyun Sektörüne Yeni Yatırım

haber haber - - 7 dk okuma süresi
29 0

[ad_1]

Türkiye’nin yenilikçi girişim sermayesi şirketi Boğaziçi Ventures, 400 bin USD tutarındaki yatırımı ile lider yatırımcı olarak Arvis Games’i portföyüne da dahil etti. Bugüne kadar 100 adedin üzerinde teknoloji şirketine yatırım kararı almış Boğaziçi Ventures ortakları ve ekibi, teknoloji girişimlerinde aktif rol almakta, girişimcilere uluslararası başarılara giden yolda sağladığı mentörlük ve know-how transferi ile eşlik etmektedir. Boğaziçi Ventures’ın kurucularının oyun sektöründeki tecrübesi ve halen aktif olarak ekosistemde yer alıyor olması yatırım yapılan şirketlerin ve oyun fonunun hızlı ve sürdürülebilir büyümesi ve başarısında önemli katkı sağlıyor. Oyun sektörüne yaptığı başarılı yatırımlar ve desteklediği girişimlerle Türkiye’nin önde gelen girişim sermayesi yatırım şirketlerinden olan Boğaziçi Ventures’ın yatırım portföyünde oyun şirketleri önemli bir yer tutuyor. Şirketin yatırım yaptığı ve portföyünde bulunan toplam 25 adet girişimden 10 adedi oyun sektörü ve bağlantılı alanlarda projeler geliştiriyor. Oyun sektörüne yaptığı başarılı yatırımlar ve desteklediği girişimlerle Türkiye’nin önde gelen girişim sermayesi yatırım şirketlerinden olan Boğaziçi Ventures, mid-core oyun türünde öncü stüdyolardan olan Arvis Games’e yatırım yaptığını duyurdu. Tohum yatırım round’ında Boğaziçi Ventures liderliğinde Re-pie ve bir melek yatırımcı katılımı ile tamamlayan Arvis Games, toplam 500 bin USD değerinde yatırım ile turu kapattı. 
2023 yılının ilk yarısında farklı dikeylere yaptığı çarpıcı yatırımlarla dikkat çeken Boğaziçi Ventures, yılın ikinci yarısında da aynı inovatif ivmeyi sürdürerek başarılarına bir yenisini eklemeye devam ediyor. Sağlık teknolojileri, eğitim teknolojileri, oyun, finansal teknolojiler ve perakende teknolojileri gibi alanlara odaklanan BV Growth fonu ile portföyündeki şirketlerin büyüme potansiyelini maksimize etmeyi hedefleyen Boğaziçi Ventures, geleceğin teknolojik ve yenilikçi trendlerini öngörerek bu alanlarda girişimlere stratejik rehberlik ve operasyonel destek sağlamaktadır. Boğaziçi Ventures, hızla değişen ve büyüyen oyun sektöründe güçlü tasarım ekibi ile birlikte özgün ve kaliteli deneyimler yaratarak oyunculara keyifli ve unutulmaz anlar yaşatmayı ilke edinmiş Arvis Games’e tohum round’ında yaptığı 400 bin USD yatırımı ile sektördeki başarı hikayesini güçlendirdi. 
Hem Kanada hem de İstanbul merkezli olarak faaliyet gösteren ve yüksek IP değerine sahip mid-core oyunlar yapma vizyonuna sahip Arvis Games 2019 yılında Atakan Cankorur, Simon Karataş, Tuna Pamir ve Arda Çevik tarafından kuruldu. Arvis Games‘in odağında derin oyun mekanikleri ve uzun süreli bağlılık yaratma özellikleriyle oyun sektöründe önemli bir konuma sahip olan strateji türü oyunlar bulunmaktadır. Türkiye’nin oyun sektöründeki potansiyelini ve geniş kitlelere hitap etme bilgisini detaylı oyun tasarımı yaklaşımı ile birleştirerek rakipleri arasında sıyrılmaktadır. Arvis Games’in geliştiricisi olduğu oyunlar dikkat çekici grafik tasarımları, derin hikayelendirilmiş oyun akışı ve etkileyici oynanış mekanikleri ile öne çıkar. 9 eklenti paketine sahip ‘Board Royale’ kutu oyunu ile dünya çapında başarılı çıkış yapmıştır. Kurdukları gelişmiş yazılım altyapısı ile mid-core oyunları çok hızlı geliştirme ve test etme teknolojisine sahip olan Arvis Games şu anda da Board Royale IP’si içerisinde geçen bir mobil kart oyunu üzerinde çalışmaktadır. Arvis Games Kurucu Ortağı Simon Karataş, Boğaziçi Ventures’ın lider yatırımcılığı ile gerçekleşen bu tohum round’ı yatırımı hakkında ‘‘En güçlü oyun tecrübelerini en geniş kitlelerle buluşturabilen mid-core oyunları yakın geleceğe damgasını vuracak ve bizler güçlü oyun tasarımı kaslarımıza ülkemizin hızlı prototipleme ve test etme know-how’ını ekleyerek global bir IP yaratmaya doğru hızla ilerliyoruz. Bu bağlamda Boğaziçi Ventures gibi gaming know-how ve Network’ü çok güçlü bir kurumu aramızda görmek bizim için çok değerli.” sözlerini söylerken, Arvis Games’in bir diğer kurucu ortağı ve CEO’su olan Atakan Cankorur ise “Arvis Games olarak kurulduğumuz günden bu yana gerçek hayatta yaşanamayacak deneyimleri oyuncularımıza yaşatmaya çalışıyoruz. Bu deneyimleri de midcore ve üzeri oyunlarda yapabileceğimize inanıyoruz. Ülkemizin midcore alanında da diğer alanlarda olduğu gibi çok önemli başarılara imza atacağına eminiz. Arvis Games olarak bu sürecin hızlandırıcısı olmak için çabalıyoruz.” sözleriyle bu yatırım ile oyun sektörüne yapacakları etkiyi dile getiriyor. Ulusal girişimcilik ekosistemini güçlendirmeye ve yenilikçi projelerin başarıya ulaşmasına değerli katkısını sağlayan sağlayan Boğaziçi Ventures, girişim yatırımları ve BV Portföy iştiraki çatısı altında özenle yönettiği teknolojiye yatırım yapan ya da teknoloji ile yönetilen fonları ile 2023 yılının geri kalanında yıkıcı ve çığır açacak yeniliklere imza atmaya devam edecek.

[ad_2]

MHA

İlgili Yazılar