Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Bini aşkın vampir buluştu

Bini aşkın vampir buluştu

haber haber - - 2 dk okuma süresi
32 0

Vampir gibi giyinen en büyük insan topluluğu için yeni bir dünya rekoru kırıldı.

Etkinlik, Bram Stoker’ın “Dracula” adlı romanının 1897’de yayınlanmasından bu yana 125 yılını kutlamak için düzenlendi. Gotik korku hikayesinin, Stoker’ın 1890’da Whitby’ye yaptığı geziden esinlenerek yazdığı düşünülüyor.

English Heritage adlı kurum tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında önceki rekoru kırmak için “vampirler” aynı yerde beş dakika birlikte durdu. Bin 369 kişinin katıldığı etkinlikle dünya rekoru kırılmış oldu.

Diğer taraftan, rekor denemesinden önce, manastırın yöneticisi Mark Williamson, etkinliğin California’dan Kuzey Yorkshire tatil beldesine seyahat eden katılımcılar da dahil olmak üzere dünyanın her yerinden ilgi gördüğünü söyledi.

Etkinlikte, ayrıca yerli müzik grubu Westernra konser verdi ve Time Will Tell tiyatro grubu tarafından Drakula performansı sahnelendi.

Guinness Dünya Rekorları’nın resmi hakemi Jack Brookbank, “İzin verilen resmi kostüm konusunda oldukça katıyız. Vampir kostümü, siyah ayakkabı, siyah pantolon veya elbise, yelek, gömlek, siyah pelerin veya yakalı pardösü ile takma dişler içermelidir” diye konuştu.

Diğer taraftan, her yıl yüzlerce Drakula hayranı Whitby’ye akın ediyor ve tatil beldesine gelen birçok ziyaretçi, Drakula’nın mezarının nerede olduğunu soruyor ve onun kurgusal bir karakter olduğunu unutuyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir