Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Bartın’da Yaşanan Cinayet Davasında Son Durum

Bartın’da Yaşanan Cinayet Davasında Son Durum

haber haber - - 2 dk okuma süresi
36 0

Olay ve Tutuklamalar

Geçen yıl 24 Mayıs’ta Bartın’ın Kozcağız beldesinde meydana gelen olayda Aykut Yaldız, M.K. isimli kadının evine ziyarette bulundu. Ancak ziyaret sırasında M.K.’nın kayınpederi Recep Karakuş ile aralarında arbede yaşandı. Bu arbede sonucunda Karakuş, Yaldız’ı göğsünden 3 kez bıçakladı ve Yaldız hayatını kaybetti. Ardından Karakuş ve M.K. tutuklandı.

Duruşma ve Karar

Olayın ardından M.K. 1 ay cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edildi. M.K. hakkında takipsizlik kararı verilirken, Recep Karakuş ‘haksız tahrik altında kasten öldürme’ suçundan yargılandı. Karakuş’un duruşması Bartın Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü ve mahkeme, Karakuş’u ‘haksız tahrik altında kasten öldürme’ suçundan 12,5 yıl hapis cezasına çarptırdı. Karakuş’un tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Ailelerin Talepleri ve Savunmaları

Aykut Yaldız’ın babası Hamit Yaldız, mahkemede yaptığı konuşmada oğlunun kasten öldürüldüğünü belirterek adaletin yerine getirilmesini istedi. Karakuş ise mahkemede suçu kabul etmeyerek beraatini talep etti. Mahkeme heyeti ise olayın tasarlanmış bir cinayet olmadığına karar vererek, Karakuş’a haksız tahrik altında kasten öldürme suçundan ceza verdi.

İlgili Yazılar