Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Auto Bild Dergisi Türk Tesla’sını Övdü

Auto Bild Dergisi Türk Tesla’sını Övdü

haber haber - - 2 dk okuma süresi
26 0

Auto Bild, Türkiye’nin Yerli ve Milli Otomobili Togg’u Takdir Etti

Almanya’nın önde gelen otomobil dergisi Auto Bild, Türkiye’nin yerli ve milli otomobili Togg’a övgüler yağdırdı. Dergi, Togg’un Avrupa pazarına açılmaya hazırlandığını ve ToggT10X modelini test ettiğini belirtti.

Aracın Tasarımı ve Özellikleri Tam Not Aldı

Auto Bild, Togg’un 4,59 metre uzunluğunda ve bin 515 litreye kadar hacimli bagajıyla seyahat için uygun olduğunu vurguladı. Dergi, aracın iç ve dış tasarımını övdü ve koltukların son derece konforlu olduğunu belirtti.

Diğer Markalarla Kıyaslandı

Dergi, Togg’u diğer yabancı marka otomobillerle kıyasladı ve kokpit bölümündeki dijital araçlara dikkat çekti. Togg’un fiyat performans analizinde ise aynı segmentteki araçlardan daha uygun fiyata sunulduğunu ifade etti.

Gelecek Planları ve Hedefler

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, TRT Haber’de yaptığı açıklamada, Togg’un 2025 yılında Almanya’ya adım atacağını ve Avrupa pazarına gireceğini belirtti. Togg’un elektrikli araç sınıfında lider olduğunu ve Türkiye’nin önümüzdeki dönemde batarya üretim üssü haline geleceğini söyledi.

Yükselen Bir Marka: Togg

ODMD verilerine göre, Togg elektrikli otomobil pazarında yükselişini sürdürüyor. Nisanda 3 bin 3 adet satılan Togg, en yakın rakibine 2 bin 264 adet fark atmış ve pazar liderliğini korumuştur. Yılın 4 aylık verilerine bakıldığında Togg’un elektrikli satışlarında pazar payı yüzde 35,29 seviyesinde gerçekleşti.

İlgili Yazılar