Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Arçelik Buzdolabında Şemsiye Simgesi Neden Çıkar? Buzdolabında Şemsiye İşareti Nasıl Gider?

Arçelik Buzdolabında Şemsiye Simgesi Neden Çıkar? Buzdolabında Şemsiye İşareti Nasıl Gider?

haber haber - - 3 dk okuma süresi
22 0

Arçelik Buzdolabında Şemsiye Simgesi Neden Çıkar? Buzdolabında Şemsiye İşareti Nasıl Gider?

Teknolojinin hızlı gelişimi ile birlikte artık beyaz eşya cihazlarının çalışma durumu takibi ve olası arıza durumu takibi çok daha basit bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Arçelik markalı buzdolabı modellerinin ön cephesinde bir gösterge paneli yer alıyor. Bu gösterge paneli sayesinde kullanıcılar buzdolabının çalışma durumunu takip edebiliyor. Ayrıca kullanıcı, buzdolabının çalışmasında herhangi bir sorun olduğunu veya arızalanma meydana geldiğini kolay bir şekilde bu gösterge ekranından görebiliyor. Bu tip bildirimlerden birisi de şemsiye simgesi çıkmasıdır. Nitekim Ataşehir Arçelik Servisi merkezimize buzdolabında şemsiye simgesi çıkması ile ilgili çok fazla talep gelmektedir.

Buzdolabında Şemsiye Simgesi Ne Anlama Gelir?

Arçelik markalı buzdolabınızın gösterge ekranında şemsiye simgesi çıktıysa, bu cihazınızın soğutma fonksiyonuyla ilgili bir arızanın meydana geldiğini göstermektedir. Bununla birlikte buzdolabında bozulmaya karşı ciddi risk mevcudiyeti içinde çıkmaktadır. Temel teknolojisi gereğince buzdolabının nemli ve rutubetli ortamlarda bulunmaması gerekir. Eğer ortam içerisinde böyle bir durumun hasıl olması söz konusu ise de bu uyarı simgesinin gösterge ekranında yanması muhtemel olur.

Bu nedenle de Arçelik buzdolabınızda şemsiye simgesinin çıktığını gördüğünüzde soğutma fonksiyonu ve ortam koşullarıyla ilgili basit kontrolleri derhal yapmalısınız. Eğer bireysel olarak bir çözüm sağlayamıyor veya daha güvenli müdahale için destek almak istiyorsanız 7 gün 24 saat Çekmeköy Arçelik Servisi merkezimizi arayabilirsiniz.

Buzdolabındaki Şemsiye Simgesi Nasıl Gider?

Buzdolabında şemsiye simgesinin çıkması birden fazla sorun olasılığını belirtebilmektedir. Pendik Arçelik Servisi uzman teknikerlerimiz şeffaf, güvenli ve kaliteli servis uygulamalarıyla buzdolabınızda şemsiye simgesi uyarısını almanıza neden olan arızanın onarımını gerçekleştirmektedir.

Buzdolabınızda şemsiye simgesi               nin çıkması mevcut ısı dengesi ve soğutucunun yüksek seviyede çalışıyor olmasından kaynaklı olabilir. Bu durumda soğutucu ve ısı dengesinin stabil ve sağlıklı seviyeye düşürülmesi sağlanır. Bununla birlikte uzman teknikerlerimiz tarafından buzdolabınızın soğutma parçalarında fiziksel teknik arıza olması halinde de orijinal yedek parçasıyla değişim yaparak, uzun vadeli bir kaliteli kullanım sunacak performans standartlarını oluşturmaktadır. Üstelik servisimiz tarafından gerçekleştirilen her bir buzdolabı arıza onarım hizmeti doğrudan firmamız tarafından 1 yıl garanti altına alınmaktadır. Böylelikle cihazınızdaki arızadan hem hızlı ve kaliteli hem de çok daha ekonomik maliyetlerle kurtulabilmeniz mümkün oluyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir