Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Apple patent aldı

Apple patent aldı

haber haber - - 2 dk okuma süresi
19 0

Apple kullanıcıları, çentiğin küçülmesinden bir süre sonra tamamen kalkması için şikayet etmeye başladı. Apple, artık eleştirilerden sonra çentiği tamamen kaldırarak iğne deliği tasarıma geçmeyi planlıyordu. Bugün ise ortaya çıkan bilgilere göre Apple ileride tanıtacağı ürünlerde kullanacağı çentiksiz tasarım için patent aldı.

Patent bilgilerinde başlıkta ekranın arkasına yerleştirilmiş bir kamera içeren elektronik cihaz başlığı yer alıyor. Belgelerde yer alan görsellerde çentikli ve çentiksiz olmak üzere iki adet çizim yer alıyor. Çentiksiz tasarımın önündeki en büyük sorunun, görüntünün bozulmasının en aza nasıl ineceği ile ilgili olduğu düşünülüyor.

Apple tarafından yapılan patent çiziminde ışığın kameraya ulaşmak için iki filtreye ihtiyaç duyduğu görünüyor. Ardından da filtreden sonra bir gelen ışığı geçirmek için bir bant gerektiği yer alıyor. Son olarak da bant, ışığın belirli kısımlarını kaldıracak ve özelliğin kullanılmasını sağlayacak.

Tüm bunların gerçekleşmesi için yeni bir işlemcinin de üretilmesi beklenenler arasında. Çentiksiz tasarımın ilk olarak iPhone 16 serisinde daha sonra da 2030 yılları civarında MacBook cihazlarına eklenmesi bekleniyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir