Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Anadolu 35. Asliye Ceza Mahkemesi’nde Sanık Polat Çifti Duruşmada Savunmalarını Yaptı

Anadolu 35. Asliye Ceza Mahkemesi’nde Sanık Polat Çifti Duruşmada Savunmalarını Yaptı

haber haber - - 2 dk okuma süresi
33 0

Dilan Polat: “Suçlamayı Kabul Etmiyorum, Beraatimi Talep Ediyorum”

Sanıklar Dilan Polat ve Engin Polat, Anadolu 35. Asliye Ceza Mahkemesi’nde Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile duruşmaya bağlandı. Dilan Polat, savunmasında komşusuyla uzlaştıklarını belirterek, suçlamaları reddetti. Olay günü sadece otopark dolayısıyla yaşanan bir tartışmanın dışında hiçbir suç işlemediğini ifade etti.

Engin Polat: “Eşimi Korumak İçin Hareket Ettim”

Sanık Engin Polat ise eşinin saldırıya uğradığını gördüğünde, eşini korumak amacıyla müdahale ettiğini belirtti. Olay anında hiçbir şekilde hakaret veya tehdit içerikli bir söz söylemediğini vurgulayan Polat, suçlamaları kabul etmediğini ve beraatini talep ettiğini dile getirdi.

Mahkemeden Ara Karar

Sanıkların avukatı dosyanın düşürülmesini talep ederken, müştekilerin avukatları da şikayetlerinden vazgeçtiklerini açıkladı. Cumhuriyet savcısı ise müştekilerin dinlenilmesini ve olay günü yaşananlarla ilgili raporların mahkemeye sunulmasını talep etti. Hakim, savcının taleplerini kabul ederek duruşmayı erteledi.

İddianame ve Suçlamalar

İddianamede, Polat çiftinin komşularıyla yaşadığı tartışmanın ardından şiddete başvurdukları iddia ediliyor. Müştekinin darbedildiği ve hafif yaralandığı belirtilen iddianamede, Dilan Polat’a 8 yıl 4 aya kadar, Engin Polat’a ise 11 yıl 4 aya kadar hapis cezası isteniyor.

Öte yandan, Polat çifti hakkında başka bir soruşturma da devam ediyor. Suç gelirlerinin aklanması ve diğer suçlarla ilgili 24 şüpheliyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, Polat çiftinin de aralarında bulunduğu 16 zanlının tutuklandığı biliniyor.

İlgili Yazılar