Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. ABD Ordusundan Bir Binbaşı İstifa Etti

ABD Ordusundan Bir Binbaşı İstifa Etti

haber haber - - 2 dk okuma süresi
9 0

Binbaşı Harrison Mann, ABD’nin İsrail’e Verdiği Destek Nedeniyle İstifa Etti

Binbaşı Harrison Mann, ABD’nin Gazze’ye yönelik saldırılarında İsrail’e sağladığı “koşulsuz” desteği eleştirerek istifasını sosyal medya hesabından duyurdu. İsrail’e verilen destek politikasının Gazze’de “on binlerce masum Filistinlinin öldürülmesini ve aç bırakılmasını mümkün kıldığını” vurgulayan Mann, bu durumun daha geniş çaplı bir savaş riskini artırdığını belirtti.

İsrail’e Destek Nedeniyle “Alternatif Bir Evrende Yaşıyorum” Dedi

DIA’da 13 yıldır görev yapan ve en son Orta Doğu istihbarat analisti olarak çalışan Mann, meslektaşlarının İsrail’e verdiği destek nedeniyle “alternatif bir evrende yaşıyor gibi hissettiğini” ifade etti. Aynı zamanda Avrupa kökenli Yahudi bir aileden geldiğini belirten Mann, “Konu etnik temizliğin sorumluluğunu üstlenmeye geldiğinde, özellikle affetmeyen bir ahlaki ortamda büyüdüm.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Basında Yer Alan Ayrıntılar

Basında, ABD ordusu ve istihbarat topluluğundan ilk kez bir kişinin kamuya açık bir şekilde istifa ettiği vurgulandı. Ayrıca ABD Hava Kuvvetleri’nde görevli 25 yaşındaki Aaron Bushnell’in benzer bir eylemde bulunarak istifa ettiği ve bu konudaki diğer istifalar da dikkat çekti. ABD Dışişleri Bakanlığından bazı isimlerin de Gazze politikası nedeniyle istifalarını açıkladığı belirtildi.

İlgili Yazılar